Jakob Riis nowym Dyrektorem Generalnym Falck SA - Falck
Ratownictwo 22 535 91 55 Falck na świecie O firmie Kariera

Jakob Riis nowym Dyrektorem Generalnym Falck SA

Jakob Riis, zgodnie z decyzją Rady Dyrektorów Falck, od 1 maja 2017 roku będzie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Falck SA. Zastąpi na tym stanowisku Allana Søgaarda Larsena, który w zarządzie firmy pracował od 2004 roku.

Jakob Riis od 20 lat związany był z firmą farmaceutyczną Novo Nordisk. Jest Przewodniczącym Zarządu Copenhagen Institute of Interaction Design i Członkiem Zarządu firmy ALK-Abellò. W 1996 roku uzyskał tytuł doktora ekonometrii na Uniwersytetcie w Kopenhadze.

O decyzji Rady Dyrektorów Falck SA, poinformował jej Przewodniczący Peter Schütze:
To wielka przyjemność ogłosić, że Jakob Riis dołączy do Falck jako Dyrektor Generalny. Posiada on zalety i kompetencje, których potrzeba w Falck, aby stworzyć dobre perspektywy na przyszłość. Jego sprawdzone umiejętności przywódcze nie mają sobie równych.

Riis posiada również doświadczenie międzynarodowe, w firmie Novo Nordisk pracował w środowisku podobnym do Falck, gdzie wszystko koncentruje się na trosce o człowieka, ratowaniu życia i poprawie jego jakości.

​O wyzwaniach na temat pracy w Falck SA, Jakob Riis mówi następująco: Jestem podekscytowany, że będę mógł poprowadzić Falck przez zmiany, które pozwolą wprowadzić nowe standardy dla wszystkich naszych obszarów biznesowych. Nie mogę się doczekać pracy z całym zespołem, aby wspólnie poszukiwać nowych perspektyw na przyszłość dla całej firmy, naszych klientów, partnerów biznesowych i właścicieli.

Peter Schütze, Przewodniczący Rady Dyrektorów, podkreśla też znaczący wkład w rozwój firmy dotychczasowego Dyrektora Generalnego: Allan Søgaard Larsen od momentu powołania go do zarządu firmy w 2004 roku, miał nieoceniony wpływ na funkcjonowanie firmy. Był głównym inicjatorem jej rozwoju.

Sam Allan Søgaard Larsen z przyjemnością wspomina lata pracy w Falck:
Jestem i zawsze będę dumny z tego, co osiągnęliśmy razem z tysiącami wspaniałych pracowników, przez te 27 lat, które spędziłem w Falck. Będzie mi brakowało kompetentnych, oddanych i zaangażowanych osób tutaj pracujących. Nie znam drugiej firmy, w której panowałaby tak niezwykła atmosfera wzajemnej życzliwości. To jest naprawdę wyjątkowe. Życzę firmie Falck i jej pracownikom wszystkiego najlepszego.

2017-03-10

Aktualności Zobacz więcej...

© Falck Medycyna Sp. z o.o. | Polityka prywatności