Koperty Życia umieszczone w lodówce pomagają służbom medycznym w ratowaniu życia - Falck
Ratownictwo 22 535 91 55 Falck na świecie O firmie Kariera

Koperty Życia umieszczone w lodówce pomagają służbom medycznym w ratowaniu życia

Plastikowe Koperty Życia
Jest to program w głównej mierze skierowany do seniorów, osób samotnych i przewlekle chorych. Sam pomysł na taką formę pomocy zrodził się w Wielkiej Brytanii. Jak dowodzi wieloletnia praktyka, informacje zawarte w Kopercie Życia niejednokrotnie uratowały ludzkie życie.

Jak działa Koperta Życia?
Każdy otrzymuje: plastikową kopertę, ankietę-kartę informacyjną i magnesowy emblemat. Następnie z pomocą swojego lekarza rodzinnego lub pielęgniarki środowiskowej kartę informacyjną należy wypełnić. Wypełnioną kartę trzeba włożyć do plastikowej koperty i szczelnie zamknąć, a następnie umieścić w lodówce w miejscu dostępnym i widocznym. A dlaczego w lodówce? Bo jest to urządzenie łatwo zauważalne i znajdujące się w każdym domu. Do zestawu dołączony jest magnes z grafiką i napisem „Tu jest Koperta Życia”, który umieszczamy na zewnątrz drzwi lodówki.

Na Kopertę Życia składa się ankieta dotycząca najważniejszych informacji o stanie zdrowia pacjenta, zażywanych lekach i uczuleniach wraz z numerami telefonów do osób najbliższych. Koperta Życia jest przeznaczona wyłącznie dla służb medycznych i ratowniczych w przypadku zaistnienia krytycznej sytuacji ratowania życia i zdrowia, kiedy liczy się każda sekunda.

​Pod żadnym względem nie wolno udostępniać kopert i danych w nich zawartych osobom postronnym.

Koperty Życia to akcja społeczna
Od kilku lat przeprowadza ją coraz więcej samorządów, organizacji społecznych, senioralnych, czy stacji pogotowia ratunkowego. Falck Medycyna, będąc dysponentem ratownictwa medycznego, zachęca do udziału w tej akcji, szczególnie osoby schorowane, starsze i samotne. W obsługiwanych przez nas rejonach operacyjnych projekty Koperty Życia są zawsze przez nas wspierane.

Aktualności Zobacz więcej...

© Falck Medycyna Sp. z o.o. | Polityka prywatności