Oświadczenie ws. artykułu na stronach portalu NewsBook - Falck
Ratownictwo 22 535 91 55 Falck na świecie O firmie Kariera

Oświadczenie ws. artykułu na stronach portalu NewsBook

W dniu 5 września 2018 r. na stronach portalu NewsBook opublikowano artykuł zatytułowany „SKANDAL: Policjant zmarł podczas służby. Dyspozytor pogotowia odmówił przysłania karetki.” 

Tekst został opatrzony zdjęciem przedstawiającym zbliżenie ambulansu, na którym widnieje logo FALCK. Treść artykułu w żadnej mierze nie jest związana z działaniami ani zaniechaniami FALCK. Należy podkreślić, że ani dyspozytor odbierający wezwanie nie jest pracownikiem FALCK, ani też FALCK nie udziela świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego w rejonie operacyjnym miejsca wezwania. FALCK nie ma nic wspólnego z opisywanym zdarzeniem.

W odbiorze przeciętnego czytelnika portalu, po lekturze tekstu artykułu wraz z zestawieniem go z wyżej opisanym zdjęciem, powstaje przekonanie, iż do przedstawionych w treści artykułu zaniechań w zakresie interwencji Pogotowia Ratunkowego doszło z winy personelu FALCK. Taki stan rzeczy bez wątpienia narusza dobre imię naszych Pracowników i Firmy. Mając na uwadze dobre imię FALCK i jej pracowników spółka podjęła adekwatne środki ochrony prawnej w celu usunięcia naruszenia prawa i naprawy powstałych skutków.

 

Wojciech Jóźwiak

Rzecznik Prasowy Falck Medycyna

Aktualności Zobacz więcej...

© Falck Medycyna Sp. z o.o. | Polityka prywatności