Oświadczenie ws. artykułu na stronach portalu NewsBook - Falck
Umawianie wizyt 22 535 91 91 lub 510 202 102 Portal Pacjenta Falck na świecie O firmie Kariera

Oświadczenie ws. artykułu na stronach portalu NewsBook

W dniu 5 września 2018 r. na stronach portalu NewsBook opublikowano artykuł zatytułowany „SKANDAL: Policjant zmarł podczas służby. Dyspozytor pogotowia odmówił przysłania karetki.” 

Tekst został opatrzony zdjęciem przedstawiającym zbliżenie ambulansu, na którym widnieje logo FALCK. Treść artykułu w żadnej mierze nie jest związana z działaniami ani zaniechaniami FALCK. Należy podkreślić, że ani dyspozytor odbierający wezwanie nie jest pracownikiem FALCK, ani też FALCK nie udziela świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego w rejonie operacyjnym miejsca wezwania. FALCK nie ma nic wspólnego z opisywanym zdarzeniem.

W odbiorze przeciętnego czytelnika portalu, po lekturze tekstu artykułu wraz z zestawieniem go z wyżej opisanym zdjęciem, powstaje przekonanie, iż do przedstawionych w treści artykułu zaniechań w zakresie interwencji Pogotowia Ratunkowego doszło z winy personelu FALCK. Taki stan rzeczy bez wątpienia narusza dobre imię naszych Pracowników i Firmy. Mając na uwadze dobre imię FALCK i jej pracowników spółka podjęła adekwatne środki ochrony prawnej w celu usunięcia naruszenia prawa i naprawy powstałych skutków.

 

Wojciech Jóźwiak

Rzecznik Prasowy Falck Medycyna

Aktualności Zobacz więcej...

Umawianie wizyt online

Portal pacjenta

Umawianie wizyt telefonicznie

22 535 91 91 lub 510 202 102

Zamów usługi

Sklep

2017 Falck Medycyna Sp. z o.o. | Polityka prywatności