Psychiatra - Falck
Umawianie wizyt 22 535 91 91 lub 510 202 102 Portal Pacjenta Falck na świecie O firmie Kariera

Psychiatra

Różne są powody, dla których człowiek traci przysłowiowy grunt pod nogami. Dla jednych jest to śmierć kogoś bliskiego, choroba czy utrata pracy, dla innych – stres związany z przeświadczeniem, że nie udaje im się spełniać oczekiwań rodziny, partnera czy przełożonego w pracy. Nie każdy jest na tyle silny, by poradzić sobie ze swoimi problemami w pojedynkę. Rozmowa z przyjaciółmi też nie zawsze okaże się najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy problemy przeradzają się w poważne dolegliwości, z którymi jest sobie w stanie poradzić jedynie lekarz psychiatra.

Psychiatra ma za zadanie zdiagnozować oraz wyleczyć dolegliwości psychiczne – choroby i zaburzenia, utrudniające codzienne funkcjonowanie i obniżające jakość życia. Pomoc psychiatryczna często łączona jest z psychoterapią, prowadzoną przez samego psychiatrę bądź przez psychoterapeutę. W odróżnieniu jednak od psychologa, psychiatra jest lekarzem i ma prawo przepisywać leki, jeśli uzna, że zachodzi taka potrzeba.

Kluczowym elementem leczenia psychiatrycznego jest odpowiednia diagnoza. Lekarz rozpoznaje, czy pojawiające się problemy wynikają z zaburzeń w sferze psychicznej, czy są może reprezentacją problemów fizycznych albo wynikiem ciężkiej sytuacji życiowej.

Do psychiatry zgłoś się z takimi problemami jak:

Umów się do specjalisty przez

Portal Pacjenta
Zobacz również:

Umawianie wizyt online

Portal pacjenta

Umawianie wizyt telefonicznie

22 535 91 91 lub 510 202 102

Zamów usługi

Sklep

2017 Falck Medycyna Sp. z o.o. | Polityka prywatności